Kuyu Suyu Arıtma Sistemi

Kuyu Suyu Arıtma Sistemleri

Endüstriyel işlemlerin sağlıklı ve verimli çalışabilmesi için, işlemlerde kaliteli sular kullanılması gerekmektedir. Kaliteli su kullanılmadığında işlemlerde arızalanmalar sıklaşarak bakım masrafları artacak, düşük verimde çalıştığı gözlenecek ve ürünün kalitesi oldukça düşecektir. Bu nedenle endüstriyel işlem suyunun hazırlanmasında, çekilen kuyu suyu (yer altı suyu) kalitesine bağlı olarak havalandırma, demir mangan oksidasyonu, filtrasyon, yumuşatma, dezenfeksiyon gibi işlemlerin bir kısmı ya da tamamı uygulanabilmektedir.

Kuyu Sularında karşılaşılan en büyük problemlerden biride sudaki kireçtir. Sert su kullanımı işletmelerde fabrikalarda makinalarda, kazanlarda genel olarak su kullanan bütün işletmeler ve evlerde tesisatlar ve kazanlarda tıkanma deformasyon korozyon meydana getirmekte olup yumuşak su kullanılması gerekmektedir. Bu sebeple Kuyu suyu arıtmada yumuşatma sistemi kullanılarak kuyu sularındaki kireci arıtmada kullanılır. Otomatik yumuşatma sistemi içerisinde reçine minareli bulunmaktadır. Sudaki Ca-Mg iyonları reçine minareline yapışarak sudaki kireç tutulur ve reçine minareli doyuma ulaştığında Nacl (tuzlu su) emiş yaparak rejenerasyon işlemini yaparak sert, sudan yumuşak su elde edilir. Sistem tam otomatik  olarak çalışarak insan müdahalesine gerek kalmaz.

Kuyu Suyu Arıtma Cihazı Fiyatları

Su yumuşatma sistemleri oteller, fabrikalar, villalar, hastaneler, kafeler,  bina girişleri, apartmanlar kısacası su kullanımı olan her yerde kullanılmalıdır. Sistemlerimizin amacı suda istenmeyen Ca, Mg kireç ve gazal kokuları ve organik katı maddeleri temizleyerek istenilen değerlere ulaşılmasıdır. Sertlik doğal kaynak sularının bol olduğu bölgelerde bulunduğu havzanın jeolojisine  bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kireç taşı olan bölgelerde su da sertlik oranı çok yüksek seviyeye ulaşmaktadır. Bu bölgelerde kuyu suyu arıtma yapılırken sertlik oranını iyi ölçüm yapılıp reçine miktarı oranı seçilmelidir. Su yumuşatma sistemi verimli çalışması için laboratuvar hizmeti alınmalıdır.


Etiketler: su arıtma, endüstriyel su arıtma, su yumuşatma sistemleri, su arındırma, su temizleme tesisleri, su arıtma tesisleri, su arıtma cihazları